Päivä

Vanha Suurtori

klo 12.00
Suuret oluet – Pienet panimot

Taage & Karvinen -duo (liput klo 18.00 -> 10 €)

Läntinen Rantakatu 3-5

klo 13.00
Urbaani Levytori – Urban Record & CD Market

Vähätori

klo 13.00
Booktori – kirjanmyyntitapahtuma

Samppalinnan puisto

klo 15.00
Kesanto, Eliitti, Of Origins, The Intact, Iida Akkila, Yago, GROÜNDLINE, Alisa’s Picture

M Kitchen & Bar
Itäinen Rantakatu 4-6

klo 16.00
Santeri Seessalo, The Community, Ferry is closed, Awake Again

Café Sirius
Läntinen Rantakatu 1

klo 19.00
X-Libris: Million Dollar Money Machine *Live*, Ipe, Kalle Karvanen, Maria Soini, Ojis
Liput 7 €

Panimoravintola Koulun piha
Eerikinkatu 18

klo 14.00
MÖLy Trio (ilmainen)
klo 17.00
Turku Jazzin vuoden artisti 2017: Vilkka Wahl Quintet with Jure Pukl (FIN/SLO), Miriam Aïda – Quatro Janelas (SWE), Helsinki-Cotonou Ensemble (FIN/BEN) (liput Liput 35 € / 30 € / 31,5 €)

Ylioppilasteatteri ja piha
Linnankatu 24

klo 16.00
Kirjan talon taidepiha: Sirpa Kyyrönen, Kasper Salonen, Ahmed Zaidan ja Hullu Ruusu.
klo 19.00
Ylioppilasteatteri: Runokabaree

Samppalinnan Kesäteatteri
Paavo Nurmen puistotie 3

klo 15.00 ja klo 19.00
Rakkauden autokorjaamo

Rettiginrinne

Plastic Passion & Stupido Records  Showcase:
16.00 AoM (Stupido)
17.30 Rattlers (Plastic Passion)
19.00 Köysistö et cetera (Stupido)
20.30 Tero-Petri (soolo) (Plastic Passion)

 

Ravintola Teinin Piha
Uudenmaankatu 1

klo 23.00
Elokuvaesitys
Jim Jarmusch: Paterson

Vaakahuoneen Paviljonki
Linnnankatu 40

klo 21.00
Vanaja

Sigyn-sali
Linnankatu 60

klo 19.30
The pARTy by the River Ajan virrassa: Luminous Pariah, Havana Hurricane, Fräulein Frauke, Bettie Blackheart, Frank Doggenstein, Harley Queen, Gigi Praline, Pepper Sparkles, Rhea Gone, Fae Nyx, Diva Benders, Dixie Muffins & Sam Bodi

ILTA

Tinatuoppi
Eerikinkatu 8

klo 20.00
Jyrkkälä Sabotage

Baari Baari
Aurakatu 14

klo 20.00
Art Safari Show:
John Richardson & Slow Floe, Lux Ohr, Kimi Kärki & Friends

Dynamo
Linnankatu 7

klo 21.00
DOWN: Eklektismi: DJ Urho Tulitukka & kaiken musiikin iltamat. UP: The 2nd Block Party: DJ Esko Routamaa ja modernit biitit sekä vuosikertarytmit. (klo 24.00 jälkeen 4 €)

Bar Kuka
Linnankatu 17

klo 21.00
DJ Kimito Diskotek

Ravintola Samppalinna
Itäinen Rantakatu 10

klo 20.00
Yacht Club

Saaristobaari
Aurakatu 14

klo 20.00
 PRIDE KICK OFF! UV PARTY

Night Club Vegas
Eerikinkatu 19

klo 22.00
Turbaaniklubi ja Pianowar

Anniskelukahvila Tiirikkala
Linnankatu 3

klo 22.00
Turku Jazz in Flames: Adele Sauros Quartet + Jam Session (Liput 16,5 € / 13,5 € / 15 €)

Pikku-Torre
Yliopistonkatu 30

klo 23.00
Bad Signal trio play covers